Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

Kayseri kökenli Hacı Hilmi Dülgeroğlu'nun halıcılık ve sucuk/pastırma sektöründe ticaret hayatında çok önemli bir yeri vardı. İkinci nesil olarak ticaret hayatını devam ettiren aile bireylerinden, Kayseri doğumlu Hafit DÜLGEROĞLU tarafından Neşe Plastik ünvanı ile 1955 yılında kurulmuş olan firma, plastik sanayi, imalat, ihracat, ithalat, ham madde konularını kapsamaktaydı. 

Sektörde birçok konularda imalat yapan firma; oyuncak, kırtasiye, hırdavat, bijuteri, profil plastik, şişirme plastikler, naylon poşet, vakum ambalaj, hediyelik eşya, züccaciye, otomotiv yan sanayi, elektronik yan sanayi, beyaz eşya yan sanayi ve diğer pekçok konuda faaliyet göstermiştir.

Plastik ve kırtasiye sektöründe sayısız emeği geçen Hafit DÜLGEROĞLU, plastik sektörünün bu güne gelmesinde büyük etkendir. Ticaret Odası Plastik Komitesi Başkanlığı görevini üstlenmesinin yanısıra, İTO meclis üyesi sıfatıyla sektörün problemlerine çözümler üretmiştir, bu günkü İkitelli Organize Bölgesinin Projesini oluşturması ile Tahtakale piyasasını dünyaya açmıştır. İkitelli Organize Bölgesinde pilot proje olarak İPKAS ( istanbul plastikiler ve kauçukçular ) sanayi sitesini kurmuş ve başkanlığını yapmıştır. Anı zamanda kırtasiyeciler derneği ve plastikçiler derneği başkanlığı süresince sektörlerin çağdaşlaşmasına önemli katkısı olmuştur.

Firma plastik sektöründeki geniş yelpazede üretimler yapmasının paralelinde, imalatların gereği olarak makineler tasarım ve üretimlerini yapmıştır ve bu makinelerin kalıplarını kendisi üretmiştir. Neşe Plastik ünvanı ile başlayan firma zamanın gerekleri olarak birçok farklı marka oluşturmuştur.

1975 yıllarında Teknos ( teknik okul gereçleri ) markasını oluşturan firma ileri zamanlarda bu markaları çoğaltmış ve yenilerini eklemiştir.

Üçüncü nesil yönetici olan H.Nadir DÜLGEROĞLU, makine ressamlığı, elektronik ve elektrik eğitiminin katkıları ile geçmiş firma deneyimlerini birleştirerek firmanın daha teknolojik alanlarda faaliyetini sağlamaktadır.

Firma markaları ve kapsam alanları genel olarak aşağıda belirtilmiştir;

- Neşe Plastik ( genel plastik imalatlar, oyuncak, kırtasiye, hırdavat, züccaciye vs. )

- Teknos / TeknoGraph ( kırtasiye gereçleri ve cetveller, çizim gereçleri )

- Teknolüx ( reklamlık ürünler, promosyon )

- TeknoArt ( reklam, tasarım, dekorasyon, sanatsal ürünler )

- TeknoPrint ( baskı ve baskı makineleri imalatı )

- TeknosetGlass ( cam sektörü imalat ve uygulamaları )

- Teknoset Armour ( kurşungeçirmez sistemler, zırhlama ve ekipmanları )

- TeknoGrow ( bitki yetiştirme teknolojileri )

- TeknosEcoMarine ( elektrikli deniz araçları ve teknolojileri )

- Kuğu Seramik ( seramik imalat ve teknolojileri )

- TeknoTech ( elektronik destekli teknolojik ürünler )

-TeknoStile ( camlı kapama sistemleri )

- Teknocar & QT otomotiv ( elektrikli araçlar imalatı )

- TeknoTherm ( BioMedikal seramik ısıtıcılar )


Copyrights © 2019 & Tüm hakları sakldır TeknosGrup.